5 platform do tworzenia chatbotów

5 platform do tworzenia chatbotów

Chatboty to ostatnio bardzo popularne hasło. Wiele działów marketingowym przeróżnych firm ostrzy sobie zęby na wieść o zaletach wdrożenia botów oraz ich szerokim zastosowaniu. Kolejni potencjalni twórcy nowych, wirtualnych asystentów mają głowy pełne pomysłów w jaki sposób ich potencjalne dzieło może okazać się pomocne dla nich oraz dla użytkowników z nich korzystających. Ale jak mają to zrobić? Jakie narzędzia wspomagają tworzenie chatbotów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie. Przedstawiamy platformy do tworzenia chatbotów, z którymi warto się zapoznać rozpoczynając przygodę z botami.

Chatfuel

Chatfuel to platforma opisywana już przez nas w TYM miejscu. 5 platform do tworzenia chatbotówJest to jedna z popularniejszych platform przeznaczonych do tworzenia chatbotów na Messenger’a. Dodać przy tym warto, że jesteśmy za jej pomocą w stanie stworzyć bota bez napisania nawet jednej linii kodu – podstawowa funkcjonalność opiera się na tworzeniu schematów blokowych. Narzędzie w wersji darmowej pozwala tworzyć w pełni funkcjonalne, nawet skomplikowane, chatboty, , które możemy wykorzystać zarówno prywatnie jak i komercyjnie.

ManyChat

ManyChat, czyli tworzenie botów dla każdegoManyChat to kolejna platforma, którą już opisywaliśmy w TYM miejscu. Podobnie jak Chatfuel przeznaczona jest do tworzenia botów na Messenger’a. Funkcjonalności, cenę i zastosowanie ma podobne jak poprzednik. ManyChat jednak posiada dodatkowo interfejs, który umożliwia wizualizację tworzonego bota. Narzędzie z powodzeniem może być wykorzystywane przez osoby, które na codzień nie mają styczności z programowaniem.

Bot Framework

Bot Framework to pierwsze w zestawieniu narzędzie wymagające umiejętności i wiedzy 5 platform do tworzenia chatbotówprogramistycznej. Jest ono stworzone przez Microsoft i, jak można się łatwo domyślić, wdrożenie jest silnie powiązane z chmurą Microsoft Azure. Jest ono przeznaczone do implementacji zaawansowanych chatbotów w jednej z dwóch technologii – .NET lub Node.js. Narzędzie pozwala w łatwy sposób wdrożyć bota na różne platformy (Slack, Messenger, Skype, itp.) bez zmian w kodzie.

Botsify

5 platform do tworzenia chatbotówTo kolejna wśród wymienionych platforma umożliwiająca w łatwy sposób stworzenie chatbota na Messenger’a. Podobnie jak Chatfuel i ManyChat Botsify oferuje narzędzie, dzięki któremu nasz bot powstanie bez wchodzenia w detale czysto techniczne. Dodać należy, że w darmowej wersji nasz bot może obsługiwać nie więcej niż 100 użytkowników.

Botkit

Botkit to kolejne z narzędzi, które pozwala mieć pełną kontrolę nad chatbotem, oferując przy tym5 platform do tworzenia chatbotów możliwość integracji z wieloma platformami, tj. Facebook Messenger, Slack, Twilio, Microsoft Teams, Cisco Spark i Web Chat. Framework oparty jest na Node.js i jest całkowicie darmowy z dość sporą społecznością, która na bieżąco go rozwija. Zaletą jest to, że jest łatwy do nauczenia, a przy tym pozwala zaimplementować naprawdę skomplikowane funkcjonalności (np. połączenie z Wit.ai czy Dialogflow)