Chatfuel – tworzenie Menu

Wyświetlanie 'Default message' w Chatfuel tylko raz

Dziś kolejny wpis poświęcony platformie Chatfuel. Poprzednio pokazywałem w jaki sposób tworzyć proste sekwencje, a dziś przyszedł czas na Menu w Chatfuel. Jest to jedna z możliwości, którą oferuje Facebook, aby uatrakcyjnić rozmowę na Messenger’e. Gdzie znajdziemy Menu? Jest ono umiejscowione obok textbox’a, w którym wpisujemy wiadomości.

Menu w Chatfuel

Czemu ma służyć ów Menu? Przede wszystkim usprawnia konwersację z botem, pozwala w szybki sposób przejść do interesującego użytkownika kontekstu i ogólnie nakreśla możliwości chatbota.

Tworzenie Menu

Tak jak wspomniałem wcześniej, opcja Menu jest wspierana przez Facebook’a i opisana w TYM miejscu. Obsługa Menu znajduje się również w Chatfuel i możemy ją znaleźć w zakładce „Configure”.

Menu w Chatfuel

Tworzenie Menu jest bardzo proste – za pomocą przycisku „+ ADD MENU ITEM” dodajemy kolejne elementy Menu. Możliwe jest tu zagnieżdżenie elementów, czyli zrobienie tzw. podmenu. Opcje jakie są możliwe w chwili obecnej pod elementem menu to:

  • Block – przejście do wybranego bloku
  • Url – przejście do wybranego url’a

Musicie również zwrócić uwagę na ostatni element w menu:

Menu w Chatfuel

Będzie on widoczny jeśli nie wykupimy wersji PRO, więc jedynym sposobem jest jej wykupienie. Jaki to jest koszt? Niewielki, dla botów o liczbie użytkowników do 500 koszt ten wynosi 15$.

Podsumowanie

Dzisiaj pokazałem dość prostą funkcjonalność jaką jest tworzenie Menu w Chatfuel. Mimo swojej prostoty jest to opcja bardzo przydatna i pozwala użytkownikowi w szybki i łatwy sposób nawigować po możliwościach botach. Pamiętajcie, gdy będziecie projektować swojego chatbota nie może w nim zabraknąć miejsca na menu.

Chatfuel Poradnik Bot