Dlaczego warto zainwestować w chatboty w 2018?

Dlaczego warto zainwestować w chatboty

Chatboty to chyba najbardziej gorący temat obecnie jeśli chodzi o nowinki technologiczne na pograniczu IT i marketingu. Każdego dnia słychać o kolejnych firmach, które zainwestowały w wirtualnych asystentów. Ale czy warto to robić? A jeśli tak, to dlaczego warto zainwestować w chatboty w 2018? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Nowy sposób komunikacji

Dlaczego warto zainwestować w chatbotyDzisiejsze chatboty używają NLP  – procesowanie języka naturalnego, co oznacza, że użytkownik może się z nim porozumiewać i zadawać pytanie jak osobie siedzącej po drugiej stronie. Nawigacja po stronie internetowej czy aplikacji nie jest z pewnością tak intuicyjna jak zadawanie pytań w ojczystym języku.

 

Skrócenie czasu otrzymania informacji

Dlaczego warto zainwestować w chatbotyPewnie każdy z Was kiedyś spędził kiedyś dłuższą chwilę, czekając w nieskończonej pętli, na kogoś po drugiej stronie słuchawki. Czy nie lepiej byłoby zmienić to w płynną, konkretną rozmowę z chatbotem?

Chatboty są w stanie w szybki sposób przetwarzać informacje i odpowiadać na pytanie klientów niemal natychmiast. To sprawia, że jesteś w stanie obsługiwać klientów w sposób bardziej fachowy i w zdecydowanie krótszym czasie. Zadowolony klient to najlepszy klient.

 

Dostarczanie trafnych odpowiedzi

Informacje zamieszczone na stronach internetowych zawierają często dużo zbędnych, z punktu widzenia użytkownika, informacji. Dla przykładu, jeśli klient chce znaleźć odpowiedni abonament to ilość dostępnych opcji może spowodować zrezygnowanie i bezradność.

Rozwiązaniem problemu mógłby być chatbot – zbierając najpierw informacje o potrzebach użytkownika ( ilość dostępnego internetu, abonament firmowy czy prywatny itp.) mógłby przedstawić ofertę odpowiadającą potrzebom klienta.

Chatboty = innowacyjność

Użycie aplikacji mobilnych w ostatnim czasie maleje i eksperci przewidują, że mogą one ustępować pola innym, pojawiającym się na rynku, technologiom.

Jedną z nich mogą być właśnie chatboty – jeśli chcesz, aby Twoja firma uchodziła za innowacyjną i nowoczesną to czatbot może okazać się strzałem w dziesiątkę. To trend, który ostatnimi czasy ekscytuje ludzi i może stać się zastępstwem dla aplikacji mobilnych.