Facebook przesuwa datę zmiany polityki w Messengerze

Facebook przesuwa datę zmiany polityki w Messengerze

Niespodziewany komunikat wydał Facebook w związku z zapowiadanymi na 15 stycznia zmianami w Messengerze. Otóż, Facebook przesuwa datę zmiany polityki w Messengerze na 4 marca. Zmiany o jakich mowa obejmują:

  • zmiany tzw. standardowe okna rozmowy (polityka 24 i 24+1)
  • zmniejszenie liczby tagów do 4 (notyfikacje pozakupowe, przypomnienia o wydarzeniach, aktualizacje konta, rozmowa z agentem)
  • wprowadzenie Facebook News Page Index

Dodatkowo Facebook zapowiedział wprowadzenie nowego API – Notification API, które ma wypełnić lukę jaka powstanie po powyższych zmianach. Nowe API będzie mogło być używane, gdy chcemy użytkowników poinformować o specyficznych wydarzeniach poza oknem 24-godzinnym, np. alerty cenowe, informacje o dostępności biletów itp.

Powyższe zmiany spowodowane są, jak twierdzi Facebook, wnioskami społeczności, a to dowodzi, że ludzie odpowiedzialni za Messengera nie mają w poważaniu twórców botów. Co zresztą dobrze o nich świadczy.

Co zmiany, które nadejdą oznaczają? Przede wszystkim większe koszty dla twórców botów. Przez to, że darmowy broadcasting wiadomości (wysyłanie proaktywne, poza oknem 24-godzinnym) zostanie ograniczony do kilku specyficznych przypadków, wiadomości wysyłane do użytkowników, które nie spełniają kryteriów będą musiały być wysyłane za pomocą wiadomości sponsorowanych. A to kosztuje.

Więcej o zmianach oraz cały komunikat mozecie przeczytać TUTAJ.

Informacje o polityce Messengera znajdziecie TUTAJ.