Google Reply to asystent, który udaje, że jest Tobą

Google Reply

Ostatnio wspominaliśmy o skupionej uwadze gigantów, tj. Google, Facebooka i Microsoftu na temacie chatbotów. Niejako na potwierdzenie tych słów ukazała się informacja, że Google testuje aplikację o nazwie Google Reply. Nie jest ona sama w sobie chatbotem, ale będzie zintegrowana z takimi kanałami jak Hangouts,  Whatsapp, Messenger, Skype, Slack oraz Twitter.

Google Reply
https://www.androidpolice.com

Google Reply będzie służyła do generowania szybkich odpowiedzi do naszych znajomych w powyższych kanałach. W zamyśle twórców aplikacja na podstawie wiadomości, którą otrzymaliśmy od naszych znajomych,  zaproponuje potencjalne odpowiedzi, z których kliknięciem będziemy mogli wybrać jedną z nich. Aby było ciekawiej algorytmy AI, dzięki połączeniu z innymi aplikacjami Google’a, będą mogły wyciągać wnioski dużo bardziej skomplikowane niż nam się wydaje.

Przykład?
  • Styl odpowiedzi dopasowany będzie do Twojego stylu na podstawie wysyłanych przez Ciebie maili czy wiadomości w komunikatorze
  • Na podstawie Twojego kalendarza Google Reply może zasugerować odpowiedź typu: „Jestem aktualnie na spotkaniu. Odezwę się później.”
  • Na podstawie Google Maps może odpowiedzieć na pytania typu: „Gdzie jesteś?” czy „Za ile będziesz w domu?”
Google Reply
https://www.androidpolice.com

Jak przetestować Google Reply?

Jeśli chcemy sprawdzić jak działa nowa aplikacja Google’a, możemy to zrobić na 2 sposoby. Pierwszy z nich to bezpośrednie zwrócenie się do Twórców z prośbą o udostępnienie bota za pomocą tego formularza. Drugi, nieco mniej oficjalny sposób, to ściagnięcie pliku APK z tego mirrora i zainstalowanie go na swoim urządzeniu. Należy przy tym pamiętać, aby przed instalacją włączyć opcję site-loading.

Google Reply
https://www.androidpolice.com

Co o tym wszystkim myśleć?

Kierunek rozwoju technologii związanych ze sztuczną inteligencją nabiera kształtu. Coraz większym znaczeniem komunikatorów w naszym życiu i dużą popularnością botów w ostatnim czasie zaryzykować można stwierdzenie, że tak będzie wyglądać komunikacja przyszłości. Jako miłośnika technologii powiązanych ze sztuczną inteligencją fascynuje mnie to ogromnie. Z drugiej jednak strony odzywają się wątpliwości czy nie będzie to kolejny krok w kierunku zwalniania nas z myślenia? Odpowiedź zapewne poznamy w najbliższych latach.