Lubisz quizy? Lubisz rozwiązywać testy wiedzy? Sprawdź czy warto wypróbować National Geographic Bota!

Testy wiedzy

Dzisiaj coś dla fanów nauki, quizów i National Geographic. Natknąłem się ostatnio na chatbota, który znajduje się na jednym z fanpage’u kanału: TU. Po rozpoczęciu rozmowy bot zaprosił mnie do udziału w zabawie, a gdy się zgodziłem spytał w jakiej kategorii czuję się najmocniejszy.

Testy wiedzy

Gdybym odpowiedział na jedną z podpowiedzi, pewnie przeszedłbym do kolejnego zestawu pytań, ale … ja nie chciałem ich wybierać. Zamiast tego wpisałem przypadkowe słowo. Efekt?

testy wiedzy

A więc pierwszy test zdany, chatbot prawidłowo zareagował na bzdury, które zacząłem wypisywać. Po wybraniu odpowiedniej kategorii rozpoczęły się pytania z 3 możliwymi odpowiedziami. Po serii 3 takich pytań i odpowiedzi bot chciał mnie przekierować do sekcji z wynikami, ale …

testy wiedzy

I w tym momencie wpadłem w pułapkę. Jedyne co mogłem zrobić to zmiana ustawień dotyczących wysyłania wiadomości przez bota i …  to by było na tyle. Po tym błędzie nie byłem w stanie się dostać do kolejnego pytania/menu/wyboru kategorii. Próbowałem różnych słów, ale efekt pozostawał zawsze ten sam. (Menu również nie zawierało odnośnika do miejsce gdzie mógłbym kontynuować zabawę)

Testy wiedzy

I tak zakończyła się moja przygoda z chatbotem National Geographic. Kiedy znalazłem się w sytuacji „bez wyjścia” ochota na dalszą zabawę minęła bezpowrotnie. Jak oceniam tego bota? Pomysł ciekawy, pytania pouczające, ale realizacja na bardzo kiepskim poziomie. Na moją ocenę rzutuje głównie brak możliwości powrotu do miejsca, gdzie wystąpił błąd. To jeden z głównych grzechów chatbotów – w sytuacji błędu, a te mogą się zawsze zdarzyć, należy tak pokierować użytkownika, aby wrócił na poprzednią „ścieżkę”. W tym przypadku wystarczyłby odnośnik do miejsca, gdzie mógłbym rozpocząć odpowiedzi na kolejne pytania. Niestety zabrakło tego.

Co poza tym? O ile same pytania są ciekawe, w końcu to National Geographic, o tyle forma rozgrywki jest dość nudna na dalszą metę i ze względu na swą schematyczność chatbot raczej nie przyciagnię nikogo na dłużej.